Faydalı Yazılımlar

Hepimizin bildiği gibi sadece işletim sistemi kurulu bir bilgisayar günlük hayatta karşılaştığımız bir çok işi yapamamaktadır. Örneğin bir winrar programının yokluğu, sıkıştırılmış (rar, zip, iso… vb) dosyaları açamamamıza neden olur. Bunun gibi birçok programı sonradan bilgisayarımıza kurmamız gerekir.

Zaman zaman güncellemeler yapacağımız bu sayfada bilgisayar için olmazsa olmaz bazı programları, amaçlarını ve indirme linklerini paylaşacağız.


Adobe Acrobat Reader bilgisayarbilim
Adobe Acrobat Reader-bilgisayarbilim

PDF uzantılı dosyaları görüntülemek, dosyalara not eklemek ve yazdırmak için kullanılan ücretsiz bir yazılımdır.

Adobe Acrobat Reader indir


Audacity bilgisayarbilim
Audacity-bilgisayarbilim

Kullanımı oldukça kolay, ses düzenleyici ve kaydedici bir yazılımdır, ücretsizdir.

Audacity indir


Camtasia Studio bilgisayarbilim
Camtasia Studio-bilgisayarbilim

Bilgisayar ekranında yaptıklarımızı farklı kalitelerde video olarak kaydedebilen bir yazılım.

Camtasia Studio indir


CCleaner bilgisayarbilim
CCleaner-bilgisayarbilim

CCleaner bir sistem düzenleme ve güvenlik aracıdır. Sisteminizdeki kullanılmayan dosyaları silebilmektedir.

CCleaner indir


Clover bilgisayarbilim
Clover-bilgisayarbilim

Windows işletim sisteminin pencerelerini Google chrome da olduğu gibi sekmeli bir şekilde kullanabilmemizi sağlar.

Clover indir


DeepFreeze bilgisayarbilim
DeepFreeze-bilgisayarbilim

Bilgisayardaki dosyaları ve programları değiştirmeye ve silmeye karşı korumamızı sağlar. Herhangi bir değişiklik yapmak istersek programı pasif hale getirmemiz gerekir.

Faronics Deep Frezee Standard indir


Faith Kalem bilgisayarbilim
Fatih Kalem-bilgisayarbilim

Ekranda çizim yapmamızı, belgeler üzerinde notlar almamızı sağlar. Kütüphanesindeki haritalar ve şekillerle zengin bir çalışma alanı sunar.

Fatih Kalem indir


FlowTurk Görsel Programlama Simülatörü bilgisayarbilim
FlowTurk Görsel Programlama Simülatörü-bilgisayarbilim

Program bilgisayar ortamında akış diyagramlarını görsel olarak tasarlayıp bu akış diyagramlarını çalıştırıp, çıktılarını görebilmemizi sağlıyor.

flowTurk Görsel Programlama Simülatörü indir


K Lite Codec Pack bilgisayarbilim
K-Lite Codec Pack-bilgisayarbilim

K-Lite Codec Pack videolar için gerekli olan codec yazılımları ve ilgili araçlar içeren bir pakettir. Bu pakette tüm videolar için gerekli olan codecleri bulabilir ve kurabilirsiniz. K-Lite Codec Pack Full çok fazla sayıda codec içermektedir. Video dönüştürebilmek için gerekli olan codeclerde bu paketin içerisinde yer almaktadır. Profesyonel kullanıcılar için önerilir.

K-Lite Codec Pack indir


PDF Annotator bilgisayarbilim
PDF Annotator-bilgisayarbilim

PDF Annotator, pdf dosyaları ile uğraşanlar için kolay bir yardımcıdır. Yazı düzeltme, yorum ekleme, metin renklendirme gibi bir çok işlem yapmamızı sağlayan gelişmiş bir yazılım.

PDF Annotator indir
Apache OpenOffice bilgisayarbilim
Apache OpenOffice-bilgisayarbilim

OpenOffice.org, açık kaynak kodlu, gelişmiş, dünya çapında yüzbinlerce kurum ve milyonlarca kişi tarafından kullanılan bir ofis yazılımıdır. Kullanıcı arayüzü, diğer ofis yazılımlarına oldukça benzer. Özellikle Microsoft Office kullanıcıları, bir kaç dakika içinde OpenOffice.org’u kullanmaya başlayabilir, arayüzüne çok kısa bir zaman içinde alışabilir. Buna rağmen, OpenOffice.org tamamen ücretsizdir ve serbestçe dağıtılabilir.

Apache OpenOffice indir


PC Remote Server bilgisayarbilim
PC Remote Server-bilgisayarbilim

PC Remote Server, mobil cihazlar aracılığıyla bilgisayarımızı kullanabilmemizi sağlayan ücretsiz bir uzak masaüstü sunucu oluşturma programıdır.

PC Remote Server indir


SHAREit bilgisayarbilim
SHAREit-bilgisayarbilim

SHAREit dosya ve verilerinizi hızlı ve güvenilir bir şekilde farklı kişiler ile paylaşabileceğiniz ücretsiz ve Türkçe bir programdır. Windows işletim sistemli PC’ler için tasarlanmıştır. Mobil sürümleri de vardır.

SHAREit indir


Teamviewer bilgisayarbilim
Teamviewer-bilgisayarbilim

TeamViewer ile internet üzerinden herhangi iki bilgisayar arasında bağlantı oluşturup, yönetim işlemi yapabilirsiniz. TeamViewer kullanabilmek için, iki tarafın da yazılımı kurmasının ardından ayar yapmadan kolaylıkla karşı bilgisayara ve masaüstüne bağlanabilirsiniz.

Teamviewer indir


Winrar 300x219
Winrar-bilgisayarbilim

WinRAR güçlü bir arşiv yöneticisidir. RAR ve ZIP dosyaları için tam destek sağlar, 7Z, ACE, ARJ, BZ2, CAB, GZ, ISO, JAR, LZH, TAR, UUE, Z arşivlerinden dosya çıkartılmasını destekler. Güçlü sıkıştırma, ciltler, şifreleme, kendi açılan modüller, yedekleme kolaylıkları WinRAR’ın diğer özellikleri arasındadır. İndireceğiniz dosya bir WinRAR deneme sürümüdür. Herkes bu programı 40 günlük deneme süresi içinde kullanabilir. Bu 40 günlük test süresi sonrasında ise WinRAR size mesajlar ve reklamlar gösterebilir.

Winrar indir