Dijital 1 Soru 1 Cevap

Dünyada ki İnternet bağlantısının benzeri marsta da olabilir mi veya Dünya ile Mars arasında bir İnternet bağlantısı olabilir mi?

Umut Avcı: Dünyada ki İnternet bağlantısının benzeri marsta da olabilir mi veya Dünya ile Mars arasında bir İnternet bağlantısı olabilir mi?

Miniklerden Dijital Sorular*
Cevap:

Şu an Mars’a gitmek bir hayal biliyorsunuzdur, ancak üzerine çalışılan bir şey… Bazıları tarih veriyor (Elon Mask gibi). Önemli olan bence şu; evet belki ilerde gidilirse bir bağlantı kurulur, dünya ile Mars üzerinde mutlaka bir bağlantı olur. Bu soruyu soran çok az kişi var. Bu sorunun peşinden giderseniz belki de bu bağlantıyı kuran kişilerden biri de sizler olabilirsiniz. Neler yapmanız lazım? Bunun ile ilgili haberleri çok yoğun takip etmen lazım. Mars ile ilgili bilgileri toplarken(bazıları İngilizce olacak) kendinizi zorlamanız, onları anlamaya çalışmalısınız. Sonra bir hayal kuracaksınız ” Bu bağlantı, şu şekilde yapılabilir” gibi konularda düşünmeniz lazım. Eğer bu sorunun peşinden giderseniz siz de o ekipten birisi olabilirsiniz.

Miniklerden Dijital Sorular*

Dünyada ki İnternet bağlantısının benzeri marsta da olabilir mi veya Dünya ile Mars arasında bir İnternet bağlantısı olabilir mi

*: Buğra AYAN’ın “Miniklerden Dijital Sorular” adlı kitabından alınmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir