Haberler

Tik İşareti Nasıl Yapılır?

Tik işareti ya da bilinen diğer adı ile onay işareti, Matematik Bilimi ile birlikte iş hayatınız için hazırladığınız metinler ve sunumlarda da çok sık kullandığınız sembollerden bir tanesidir. Tik işareti nasıl yapılır? Başlığı altında, bu sembolün nasıl yapılacağını öğrenmiş olacaksınız. Kopyala yapıştır yöntemi elbette en popüler ve tercih edilen yöntemlerden biri ancak ezbere hareket etmek yerine elinizdeki cihazları tanımanız daha doğru ve daha sağlıklı olacaktır.

Tik işareti nasıl yapılır? Sorusuna verilecek öncelikli cevap, Alt+0252 kombinasyonu olarak karşımıza çıkıyor. Tek bir tuş ile bu sembolü oluşturmak ne yazık ki mümkün değil ve klavyelerimizin bu konuda yetersiz kaldığını da söyleyebiliriz. Bahsi geçen kombinasyonu eksiksiz uygulamanız gerekiyor ve bu sayede tik sembolünü elde edebiliyorsunuz.

Bu yöntemin yanı sıra bir diğer alternatiften daha söz etmek gerekiyor. Word, Powerpoint ve excel kullanıcıları için fayda sağlayacak olan bu yöntem ile birlikte tik işaretine daha kolay bir biçimde ulaşabileceksiniz. Tik işareti nasıl yapılır? Diye soracak olursanız eğer kullandığınız program üzerinden ilerlemeniz gerekecektir. Wingdings yazı stilini seçmeniz gerekiyor ve devamında ise ü harfine basmalısınız. Ekranda tik sembolü çıkacaktır ve onay verdiğiniz takdirde ilgili bölüme ekleme yapabiliyorsunuz.

Karakter Eşlem Tablosu ve İşareti

Bilgisayar kullanıcıları için alternatiflerin sayısı bir hayli fazlar ve karakter eşlem tablosu da bu konuda yardım alabileceğiniz seçeneklerden bir tanesidir. Tik işareti nasıl yapılır? Başlığı altında dilerseniz bu yönteme de hep birlikte göz atalım. Arama kısmına karakter eşlem yazdıktan hemen sonra yazı tipi olarak Segoe UI Symbol’ü seçmeniz gerekiyor. Unicode’a geçiş yapıp 2713 yazdığınız takdirde karşınıza tik sembolünün çıktığını sizler de göreceksiniz.

Seç ve kopyala işlemleri ile birlikte sizler de eklemek istediğiniz alan tik sembolünü ekleyebilir ve kullanıma hazır hale getirebilirsiniz. Her ne kadar zahmetli ve uzun bir yöntem gibi görünse de karakter eşlem tablosu sayesinde birçok farklı sembole erişim sağlayabileceğinizi de hatırlatmak isteriz. Bu sayede metinlerinizi zenginleştirebilir ve dilediğiniz gibi ekleme yapabilirsiniz.

Detaylı Bilgi: https://www.teknouser.com/tik-isareti-nasil-yapilir-kesin-cozum/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir