Haberler

Bilgisayar Bilimi Dersi Geliyor

Yıllardır öğrencilerimizin daha nitelikli bir Bilgisayar Dersi olmasını bekleyip durduk ve nihayet beklediğimiz haber sonunda geldi. MEB Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığı ve YEGİTEK’in çalışmaları sonucunda Bilgisayar Bilimleri dersi müfredata alındı ve gelecek yıldan itibaren orta öğretim kurumlarında okutulmaya başlanacak. Dersin okullarda kaç saat olacağı konusunda henüz bir netlik bulunmamakta.

Bilgisayar Bilimleri dersinin müfredat ve öğretim programı çalışmalarını tamamlayan Bakanlığın okullarda en az 4 saat olacak şekilde müfredata bu dersi koyacağı konuşuluyor.Bilgisayar Bilimi dersinin ilkokullarda 2, ortaokul ve liselerde 4 saat olması gerektiğini vurgulayan uzmanlar, çocukların bu çağda temel becerileri kazanabileceği, proje geliştirebileceği tek dersin Bilgisayar Bilimi dersi olduğuna dikkati çekti.

Kodlama eğitimine daha fazla değinileceği söylenen dersin içeriğinin nasıl olacağını bilmiyoruz. Bununla beraber beklentileri karşılayacağını ümit ediyor ve emeği geçenlere teşekkür ediyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir