Haberler

1 Tether Kaç TL Eder?

Tether nedir sorusunun yanıtına baktığınızda, bunun sabit kripto para sınıfında yer aldığını ve 2015 yılından bu yana piyasada olduğunu öğreneceksiniz. Bu para biriminin piyasaya çıkış amacı; Ethereum ve Bitcoin gibi para birimlerinin fiyatlarında meydana gelen değişmeler sebebiyle ortaya çıkan dezavantajları ortadan kaldırmaktır. Bu özelliği sebebiyle tether değer saklama ve değişim aracı olarak kullanılmaktadır. 

Tether

Tether coin para biriminin yaratılması; düşük komisyon ücretleri sağlamak, şeffaflık, istikrar ve itibari paralar ile kripto paralar arasında köprü oluşturmak gibi sebeplerle sahiptir. Bundan dolayı, Tether fiyat seçeneği ABD dolarına birebir eşit olacak şekilde belirlenmiştir ve böylece volatilitenin istenilen düzeyde olması hedeflenmiştir. Sabitleme sebebiyle Tether ABD dolarının sanal versiyonu olarak da kabul edilmektedir. Bu nedenle her zaman 1 Tether kaç TL sorusuna yanıt olarak o an geçerli olan dolar fiyatı verilmektedir. Tether Limited şirketi tarafından piyasaya çıkarılan bu para birimi, kripto para piyasalarında dolar türünden işlem yapabilme fırsatı sunmaktadır. 

Tether2

Tether (USDT) Özellikleri Nelerdir? 

ABD dolarına bağlı olan Tether nedir diye araştırdığınızda, diğer kripto para birimlerinden ayrılan özelliklerinin olduğunu görebilirsiniz. Fiyatı sabit olan bu para biriminin karşılığında şirket kasalarında dolar vardır. Bu kripto para biriminin madenciliği yapılmamaktadır. Bunun yerine her bir tethere karşılık gelecek şekilde 1 dolar piyasaya sürülmektedir. Reel para biriminin minimum masraflar ile transfer edilebilmesini sağlayan Tether, hızlı ve kolay bir şekilde satın alınabilir. Bunun için herhangi bir teknik bilgiye ihtiyaç duymayıp yatırımınızı doğrudan yapabilirsiniz. İlk olarak 2014 yılının Temmuz ayında RealCoin olarak bilinen Tether yeniden markalaşarak, 2015 yılının Şubat ayında kripto para olarak ticarete açılmıştır.

Bitlo

Tether (USDT) Nasıl Satın Alınır?

Tether satın al işlemi yapabilmek için kripto para borsası kullanmanız gerekecektir. Bunun için ilk olarak platforma üye olmalısınız. Bu amaçla internet üzerinden hesap açarken adınız, soyadınız, cep telefonu numaranız gibi bilgileri eksiksiz şekilde girmelisiniz. Ardından doğum tarihi ve TC kimlik numarası doğrulaması yapmalısınız. Bunun ardından sizinle bir hesap bilgileri paylaşılacak ve bu size ait olacaktır. Verilen bu hesaba kendinize ait bir hesaptan para göndermelisiniz. Gönderdiğiniz tutar herhangi bir komisyon ya da kesinti olmadan doğrudan hesaba yüklenecektir. Bu tutar ile kolay alış-satış ekranından istediğiniz kadar Tether satın al talimatı verebilirsiniz. Alacağınız tüm Tether anında hesabınıza yüklenecektir. Bu işlemleri bitlo.com üzerinden yaptığınızda; hem paranız güvende olur hem de işlemleri hızlı bir şekilde gerçekleştirilir. Bitlo ile diğer tüm kripto para al-sat işlemlerini de tek bir tıkla halledebilirsiniz. 1 TL karşılığında bile kripto para alma fırsatı sunan Bitlo, güvenli yatırımların en doğru adresidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir