Haberler

E-Okuldan Toplu Öğrenci Cilt Numarası Nasıl Alınır?

Destekleme ve Yetiştirme kursları okullarda dönem başlarında açılıp dönem sonuna kadar devam etmektedir. Kurs başvuruları “Milli Eğitim Bakanlığı E-Kurs Başvuru ve Yönetim Sistemi” üzerinden yapılır.

Kurslar açılırken ilk olarak okullar kurum olarak kurs merkezi olurlar. Oluşan bu kurs merkezlerine öğretmenler açmak istedikleri kurs ve branşlarına göre başvururlar. Son olarak öğrenciler; öncelikle kurs merkezini seçerler, seçtikleri kurs merkezinde açılan kurslardan almak istedikleri kursu seçerken hangi öğretmenden almak istediklerini de belirtirler. Süreç sonunda yeterli sayıda başvuru yapılan kurs dönemlik olarak açılmış olur.

Her aşaması belli bir takvim içerisinde gerçekleşmesi gereken kurs işlemleri bazen istenilen hızda yürümez. Özellikle öğrenci başvuruları sırasında birçok sıkıntıyla karşılaşılabilir. Öğrencilerin birçoğunun başvuru yapabilmek için gerekli olan bilgisayar ve internete erişiminde sıkıntı olabilir. Zamanla yarışılan bir süreçte burada da yine iş okul ve öğretmen destekli gitmektedir. Gerekli ortam (bilgisayar, internet) ayarlansa bile öğrenciler, başvurusu sırasında gerekli bilgileri (T.C. kimlik numarası, öğrenci numarası, cilt numarası) yine öğretmenlerinden isteyeceklerdir.Tüm öğrencilerin bilgilerini tek tek almaktansa, bu bilgileri toplu bir şekilde e-okuldan almak işimizi kolaylaştıracaktır. Bu işlem için hazırlamış olduğum şablonu kullanabilirsiniz. Şablonu nasıl kullanacağınız Tanıtım çalışma sayfasında anlatılmaktadır. (Sayfa koruma şifresi: 1)


Öğrenci Kimlik Bilgileri (ad-soyad, okul no, tc no, doğum tarihi, cilt no, anne-baba adı) şablonunu indirin

6 thoughts on “E-Okuldan Toplu Öğrenci Cilt Numarası Nasıl Alınır?

 • Ali

  Merhaba, alınan künye defteri raporunda yabancı uyruklu öğrenci olunca, bu öğrenciden sonra listeleme hatalı şekilde devam ediyor. Yabancı uyruklu öğrencilerin cilt noları olmadığı için bu karmaşıklık oluyor sanırım.
  Bunun bir çözümü var mı acaba?

  Yanıtla
  • Mehmet ÇOLAK

   öncelikle merhaba, aynı durum nüfus kaydı bulunduğunuz ilden farklı olan bazı öğrencilerde de görülebiliyor. şablonu inceledim ama herhangi bir hata göremedim, muhtemelen indirdiğimiz excel dosyasındaki ufak tefek farklılıklardan kaynaklanıyor.

   Yanıtla
  • Mehmet ÇOLAK

   teşekkür ederim

   Yanıtla
 • ALPER

  İyi , güzel emeğinize sağlıkta . Düzenleme yapılmıyor korumalı yapmışsınız. Parola rica edebilir miyiz ?

  Yanıtla
  • Mehmet ÇOLAK

   parola 1 (bir) hocam, teşekkürler

   Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir