Haberler

Haydi Kodlayalım – Code Week Etkinliğimiz

AB Kod Haftası (Code Week), herkes için kodlama ve dijital okuryazarlığı eğlenceli ve ilgi çekici bir hale getirmeyi amaçlayan, bu yıl 05-20 Ekim 2019 tarihleri arasında gerçekleşecek olan bir inisiyatifidir.

Kodlamayı öğrenmek, çevremizde hızla değişen dünyayı anlamamıza, teknolojinin nasıl çalıştığına dair anlayışımızı genişletmemize, yeni fikirleri keşfetmemize, yenilikler için becerilerimizi ve yeteneklerimizi geliştirmemize yardımcı olur. Kodlama herkes içindir. Yeni bir şey deneyebilir veya size yakın bir etkinliğe katılarak kodlama eğlencesini keşfedebilirsiniz.

codeweek main

Bir konu ve hedef kitle seçin ve etkinliğinizi haritaya ekleyin. Etkinlik düzenlemeye başlamak için araç kitini kullanabilirsiniz. Bir etkinlik organize etmek için siteye üye olmanız ve etkinliğinizi kaydetmeniz yeterlidir. Codeweek Etkinlik oluşturma adımlarını görmek için sunuyu indirin. 

Haydi Kodlayalım Etkinliğimiz

Kod Haftası kapsamında okulumuzda bir etkinlik düzenliyoruz. Tüm öğrenci ve öğretmenlerimizi katarak düzenleyeceğimiz etkinlik sayesinde okulumuzda kodlama adına farkındalık oluşturacağız.

Etkinliğimizi code.org platformu üzerinden planladık. Tüm öğrencilerimiz ve öğretmenlerimizin bulunduğu bir sınıf oluşturduk. Giriş bilgilerini dağıttıktan sonra, bir kurs ya da kod saati etkinliği yaptırmayı planlıyoruz. Code.org’un çevrim içi ulaşımı kolay olması ve kodlama alanında ilerlemeye uygun olması tercih nedenimiz oldu.

Paylaştığımız kursları başarıyla bitiren öğrenci ve öğretmenlerimize hem code.org hem de Code Week sertifikası vereceğiz.

Eğer Kod Haftası etkinliği düzenlemek istiyorsanız etkinlik kodumuzu girerek bize destek olabilirsiniz.

HERKES İÇİN KOD HAFTASI KODU: cw19-z0fyM

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir